1 Aralık 2011 Perşembe

Kentsel ve Sosyal Dokuz Dönüşüm

Coşkun Aral
Geçen gün tadını çıkararak gezdiğim "Usta Gözlerden Kentsel ve Sosyal Dokuz Dönüşüm" fotoğraf sergisinden bahsetmek istiyorum kısaca. Ahmet Güneştekin, Coşkun Aral, Ersin Alok, Faruk Akbaş, İbrahim Demirel, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Sabri Özdemir ve Yakup Yener'in Güneydoğu karelerini sergileyen çalışmada dokuz şehirden örnekler mevcut. Beni en çok şaşırtan Kilis oldu. Bu kadar zengin bir kentsel mimariye sahip olduğunu düşünmemiştim. Eski sokakları ve insan manzaralarıyla en çok etkilendiğim karelere sahipti. Faruk Akbaş'ın
iki ilkokul öğrencisini okulla birlikte harika bir şekilde kadraja yerleştirdiği çalışmayı da çok beğendim. İzzet Keribar'ın Mardin Zinciriye Medresesi karesi ile İbrahim Demirel'in eski Diyarbakır fotoğrafları da nefisti. Sergide bir çok fotoğraf olsa da 'keşke daha fazla kare olsaydı' diyesi geliyor insanın. En kısa sürede benzer sergiler tekrar şehre gelir de biz de istifade ederiz bu güzelliklerden.

Çalışmalar, 12-22 Aralık'ta Ankara'da, 26 Aralık 2011-24 Ocak 2012 tarihleri arasında ise İstanbul'da sergilenecek. İlgilenenlere görmelerini tavsiye ederim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Zaman ayırdığınız için teşekkürler :)